Edhe gjatë fundjavës në vendin tonë do të mbizotërojë mot i ngrohtë dhe aspak normal për stinën. Sipas meteorologëve, gjatë ditës së shtunë temperaturat maksimale pritet të arrijnë në 28 gradë celsius, ndërsa ditën e diel pritet të ulen me 3 gradë.

Ndërkohë sa i përket reshjeve të shiut ato do të jenë të ulëta dhe mund të bien vetëm në zonat e thella malore.

Njihuni me parashikimin e motit për 2 ditët e ardhshme: