Kërcënohet me jetë Rudina Magjistari

Rrjeti social facebook është bërë burim kërcënimesh për moderatoren e njohur Rudina Magjistari. Mësohet se Magjistari është kërcënuar me jetë me anë të mesazheve në rrjetin social “Facebook” nga një 37­ vjeçare nga Durrësi, e cila është identifikuar si Viola Sala. Gjithçka ka nisur që prej tetorit të vitit të kaluar, ku Sala me anë të mesazheve fyese dhe kërcënuese ka shqetësuar brenda këtij intervali kohor gazetaren.

Sakaq, fill pas kallëzimit të bërë nga ana e moderatores, forcat policore janë vënë në lëvizje dhe kanë nisur hetimet, ndërsa ka nisur procedimi penal për 37­vjeçaren. Ndërkohë, vijojnë hetimet për zbardhjen e plotë të kësaj ngjarje.

Burimi:(integrimionline\E S)

Te shenuara si:

Ju kerkojme ndjese por nuk u gjeten postime te ngjashme.

al}lsiLOGO_LRI_lgi
Selia Qëndrore

Rruga Sami Frashëri
Godina 20/10
Tiranë, Shqipëri

Zyra e Kordinatorëve

Tel: +355 4 2270 412
Tel: +355 4 2270 413

Zyra e Sekretariatit

Tel: +355 4 2258 665

Zyra e Shtypit LSI

Tel: +355 4 225 758

info@lsi.al, www.lsi.al