Policia e Kolonjës kishte njoftuar ditën e sotme se një 74-vjeçar kishte humbur kontaktet me familjarët prej tre ditësh pasi kishte dalë që të kërkonte bagëtitë e tij.

Ai është gjetur pak më parë dhe është në gjendje shumë të mirë shëndetësore.