Klevi Pojana për Adem Demaçin: Ti ishe modeli i rezistencës, kurajos dhe guximit!

Nënkryetari i LRI-së, njëkohësisht Anëtar i Kryesisë së LSI-së, Klevi Pojana ka reaguar me anë të një statusi në Facebook për ndarjen nga jeta të gazetarit, shkrimtarit, politikanit e aktivistit për të drejtat e njeriut Adem Demaçi.

“Idetë nuk mund të robërohen, ato nuk mund të shtypen, kurrsesi ato nuk mund të vriten! Ky ishte mësimi yt i madh Adem Demaçi!”- shprehet Pojana.

Postimi i plotë:

Idetë nuk mund të robërohen, ato nuk mund të shtypen, kurrsesi ato nuk mund të vriten!

Ky ishte mësimi yt i madh Adem Demaçi!

Ti ishe modeli i rezistencës, kurajos dhe guximit!

Kushdo që jetoi për Shqiptari, qoftë dritë në përjetësi!

Fotografia e Klevi Pojana

al}lsiLOGO_LRI_lgi
Selia Qëndrore

Rruga Sami Frashëri
Godina 20/10
Tiranë, Shqipëri

Zyra e Kordinatorëve

Tel: +355 4 2270 412
Tel: +355 4 2270 413

Zyra e Sekretariatit

Tel: +355 4 2258 665

Zyra e Shtypit LSI

Tel: +355 4 225 758

info@lsi.al, www.lsi.al