Klevi Pojana: Presidenti i Shqipërisë i qëndron garant Kushtetutës!

Nënkryetari i LRI-së, njëkohësisht Anëtar i Kryesisë së LSI-së, Klevi Pojana ka reaguar me anë të një statusi në Facebook pas kthimit në Kuvend të ligjit për Teatrit nga Presidenti Meta.

Pojana shkruan se kjo padiskutim është një fitore e arsyes mbi padrejtësinë e veshur me ligj!

“Mungesa e Gjykatës Kushtetuese e zbeh këtë fitore ndaj nuk duhet harruar ky fakt, pasi nesër arroganca e pushtetit Evderist nuk mund të ndalet më”-shprehet ndër të tjera Pojana.

Postimi i plotë:

Presidenti i Shqipërisë i qëndron garant Kushtetutës!

Kjo padiskutim është një fitore e arsyes mbi padrejtësinë e veshur me ligj!

Mungesa e Gjykatës Kushtetuese e zbeh këtë fitore ndaj nuk duhet harruar ky fakt, pasi nesër arroganca e pushtetit Evderist nuk mund të ndalet më!

Drejtësia është e kapur!

Rruga e vetme mbetet përballja dhe revolta!

al}lsiLOGO_LRI_lgi
Selia Qëndrore

Rruga Sami Frashëri
Godina 20/10
Tiranë, Shqipëri

Zyra e Kordinatorëve

Tel: +355 4 2270 412
Tel: +355 4 2270 413

Zyra e Sekretariatit

Tel: +355 4 2258 665

Zyra e Shtypit LSI

Tel: +355 4 225 758

info@lsi.al, www.lsi.al