Klevi Pojana: Qeveria dhe mazhoranca ‘Rama’ votë KUNDËR librave falas!

Nënkryetari i LRI, njëkohësisht anëtar i Kryesisë së LSI, Klevi Pojana ka reaguar me anë të një statusi në Facebook për votimin kundër nga mazhoranca për librat falas. Pojana u shpreh se opozita propozon që fëmijët shqiptarë të marrin falas librat shkollorë POR kryedemoni i ‘Rilindjes’ Edi Rama urdhëron 74 deputet të votojnë kundër!

Më poshtë statusi i plotë:

Qeveria dhe mazhoranca ‘Rama’ votë #KUNDËR librave falas!

Opozita propozon që fëmijët shqiptarë të marrin falas librat shkollorë POR kryedemoni i ‘Rilindjes’ Edi Rama urdhëron 74 deputet të votojnë kundër!

Kjo keqqeverisje vërteton me cdo hap që hedh se duhet të largohet #menjëherë!

Librat falas nuk janë kauz politike por nevojë për cdo fëmijë dhe ndihmë për cdo familje shqiptare!

#qeveriaekrimit #rilindjaedrogës #RamaIK

Burimi:(integrimi.al/E.P)

al}lsiLOGO_LRI_lgi
Selia Qëndrore

Rruga Sami Frashëri
Godina 20/10
Tiranë, Shqipëri

Zyra e Kordinatorëve

Tel: +355 4 2270 412
Tel: +355 4 2270 413

Zyra e Sekretariatit

Tel: +355 4 2258 665

Zyra e Shtypit LSI

Tel: +355 4 225 758

info@lsi.al, www.lsi.al