Komisioneri europian në Shqipëri, Vasili: Cilin Hahn të besojmë, sqarojeni aman se la nam

Kreu i Grupit Parlamentar të LSI, Petrit Vasili me anë të një postimi ka reaguar në lidhje me vizitë e komisionerit të BE-së në Shqipëri, Johannes Hahn.

Sipas Vasilit, nuk dihet se kur duhet t’i besojmë Hahn, teksa ka shtuar se ditën e sotme ka ngatërruar edhe numrin e votave.

POSTIMI:

Cilin Hanh te besojme ate miratoi reformen ne drejtesi te 21-22 korrikut apo kete qe foli sot.
Me mire asnjerin prej te dyve.
Pasi ky Hanh i dyte qe u shfaq sot, ja futi kot fare edhe per shkollen e magjistratures dhe tha se duhen 2/3 e votave ne parlament.
Ne fakt nuk duhen fare 2/3 e votave por 3/5 e votave aq sa ka vendosur Hanhi i pare ne 21-22 korrik.
Por nga qe ka qene gjithe diten me shkollepakun sot dhe ka degjuar e degjon vetem ate, i ngaterroi edhe Hanhi numrat e votave ndaj sqarojeni mor aman sa la nam.

Burimi: (integrimi.al/T.I)

al}lsiLOGO_LRI_lgi
Selia Qëndrore

Rruga Sami Frashëri
Godina 20/10
Tiranë, Shqipëri

Zyra e Kordinatorëve

Tel: +355 4 2270 412
Tel: +355 4 2270 413

Zyra e Sekretariatit

Tel: +355 4 2258 665

Zyra e Shtypit LSI

Tel: +355 4 225 758

info@lsi.al, www.lsi.al