“Llogaridhënia”, Braimllari: Rama ka 10 muaj që nuk qeveris

Sekretari i Përgjithshëm i LSI, Endrit Braimllari, ka reaguar sot ndaj deklarata të bëra nga kryeministri Edi Rama në takimin e fundit të “Llogaridhënies” që ai zhvilloi sot në Korçë.

Reagimi i Braimllarit

Kryeministri qesharak thotë që llogaridhënia është urë solide ndërveprimi e qeverisë dhe njerëzve.
Kryeministri qesharak ka 10 muaj që nuk qeveris, ka 10 muaj që nuk funksionon kjo qeveri. Ka 10 muaj që ka bërë çorap çdo institucion.

Modeli i llogaridhënies është modeli që ky kryeministër i bëri banorëve të Kukësit ku i vendosi traun pa dhënë llogari pa bërë as edhe një dëgjesë publike.

Ky vepron si klloun në çdo qytet ku shkon pa asnjë strategji për zhvillimin e vendit. Qytetarët nuk kanë nevojë për broçkulla por duan punë, zhvillim, siguri dhe mirëqenie, po këto nuk i kupton dot se interesi yt është antikombëtar. Ti ke vetëm një interes trafikun e drogës dhe oligarkët e tu.

al}lsiLOGO_LRI_lgi
Selia Qëndrore

Rruga Sami Frashëri
Godina 20/10
Tiranë, Shqipëri

Zyra e Kordinatorëve

Tel: +355 4 2270 412
Tel: +355 4 2270 413

Zyra e Sekretariatit

Tel: +355 4 2258 665

Zyra e Shtypit LSI

Tel: +355 4 225 758

info@lsi.al, www.lsi.al