Luan Rama: 10 – vjetori i Pavarësisë së Kosovës – festë për të gjithë shqiptarët e botës.

Zv.Kryetari i LSI, Luan Rama ka reaguar me anë të një statusi në Facebook me rastin e 10- vjetorit të Kosovës. Rama shprehet se thua Kosovë dhe ke thënë atdhetari, sakrificë, heroizëm e dinjitet kombëtar.

Më poshtë statusi i plotë:

10 – vjetori i Pavarësisë së Kosovës – festë për të gjithë shqiptarët e botës.

Kosova e pavarur – ëndërra jonë e bukur e bërë realitet.

Pavarësia e Kosovës, monument përjetësie për luftën e UÇK-së.Thua Kosovë dhe ke thênë atdhetari, sakrificë, heroizëm e dinjitet kombëtar.

Burimi:(integrimi.al/E.P)

al}lsiLOGO_LRI_lgi
Selia Qëndrore

Rruga Sami Frashëri
Godina 20/10
Tiranë, Shqipëri

Zyra e Kordinatorëve

Tel: +355 4 2270 412
Tel: +355 4 2270 413

Zyra e Sekretariatit

Tel: +355 4 2258 665

Zyra e Shtypit LSI

Tel: +355 4 225 758

info@lsi.al, www.lsi.al