Mario Këputa: Të kam falur se dje isha aty për veten time!

Pas Ana Azizaj një tjetër aktivist i LRI-së ka reaguar me anë të një statusi në Facebook kundrejt dhunës së ushtruar ditën e djeshme nga policia. Mario Këputa është shprehur në status se e ka falur policin që e ka goditur dje, sepse ai atje ndodhej në protestë për vete, për motrat e tij, për shokët.

Më poshtë statusi i plotë:

Polic i dashur, 
Edhe pse dje me godite, une te kam falur. Te kam falur se e di qe je ne krye te detyres. E di qe ke nje rroge te ulet me te cilen duhet te mbash femijet, ti blesh librat e shkolles e ti ushqesh. Une atje isha edhe per ty se ke 1000 halle e probleme per te cilat kryeministri yt nuk interesohet. Isha per vete, per motrat e mia, per shoket qe po me ikin cdo dite jashte Shqiperie. Isha aty sepse Shqiperia eshte e jona dhe jo prone e Edi Rames. Ai te rri andej neper bote te pi kafe e te bej qoka dhe tia ler Shqiperine atyre qe vertet e duan.
#tekamfalur

 

Burimi: (integrimi.al/T.I)

al}lsiLOGO_LRI_lgi
Selia Qëndrore

Rruga Sami Frashëri
Godina 20/10
Tiranë, Shqipëri

Zyra e Kordinatorëve

Tel: +355 4 2270 412
Tel: +355 4 2270 413

Zyra e Sekretariatit

Tel: +355 4 2258 665

Zyra e Shtypit LSI

Tel: +355 4 225 758

info@lsi.al, www.lsi.al