Ish Kreu i Grupit Parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili, përmes një postimi në Facebook, numëron të gjitha gënjeshtrat, sipas tij, të kryetarit të Bashkisë së Tiranës Erion Veliaj.

Përmes një videoje të postuar në profilin e tij, Vasili shkruan ndër të tjera se deklaratat dhe premtimet e Veliajt janë një rekord botëror gënjeshtrash,

Postimi i plotë:

“Ndiqni rekordin botëror të gënjeshtrave. Sa herë ti dëgjoni këta bëni një xhiro nëpër Tiranë dhe e shihni vetë, se gropat e pallateve i keni me qindra çdo 100 metra dhe e kuptoni, që po besuat këta keni tallur vehten!”, shkruan Vasili.

Ndiqni rekordin boteror te genjeshtrave(video).Sa here ti degjoni keta beni nje xhiro neper Tirane dhe e shihni vete,se gropat e pallateve i keni me qindra cdo nje qind metra dhe e kuptoni,qe po besuat keta…. keni tallur vehten!!!

Publiée par Petrit Vasili sur Samedi 30 mars 2019