Nje dite pasi u mor ne pyetje nga Komisioni i Hetimit per shkarkimin e tij, vjen nje reagim nga presidenti Ilir Meta. Ne nje postim ne Facebook, Meta ka folur me kode, ndersa ka postuar nje foto ku shfaqet me kryeministrin Rama dhe kryetarin e Kuvendit, Gramoz Rucin.

POSTIMI I PRESIDENTIT META

Ishte kënaqësi dje të rikthehesha në Kuvend. Po kështu të shkëmbeja disa mendime dhe kujtime me Kryetarin e Kuvendit z.Gramoz Ruçi. Së bashku ramë dakord se dy grupet parlamentare më cilësore opozitare kanë qenë ai i PD në ’91-’92 dhe ai i PS në ’92-’96. Kjo më përforcon bindjen se në demokraci, cilësia është më e rëndësishme se sasia, për të udhëhequr ndryshimin e një shoqërie, edhe kur “sasia” duket fuqiplotë.