Ministrja Gjosha: “Vendi kërkon stabilitet, forcat politike të angazhohen për dialog”

“Vendi kërkon stabilitet, forcat politike të angazhohen për dialog”. Kështu u shpreh  Ministrja e Integrimit Europian,  në intervistën e dhënë për Report  Tv. E pyetur nëse LSI,  do të hyjë në zgjedhje edhe nëse opozita nuk merr pjesë, Ministrja Gjosha tha se LSI nuk është për bojkot të zgjedhjeve,  por është për zgjidhje mes palëve. Duke u ndalur tek integrimi, Ministrja theksoi se zbatimi i  ligjit të vettingut është  thelbësor për hapjen e negociatave dhe mbarëvajtjen e procesit. Lidhur me deklaratat e saj një javë më parë në një takim me strukturat e LSI-së në Pogradec, Ministrja theksoi se çdo forcë politike dëshiron liderin e saj në krye të vendit.

Burimi:( integrimi.al / E.S ) 

al}lsiLOGO_LRI_lgi
Selia Qëndrore

Rruga Sami Frashëri
Godina 20/10
Tiranë, Shqipëri

Zyra e Kordinatorëve

Tel: +355 4 2270 412
Tel: +355 4 2270 413

Zyra e Sekretariatit

Tel: +355 4 2258 665

Zyra e Shtypit LSI

Tel: +355 4 225 758

info@lsi.al, www.lsi.al