Monika Kryemadhi: Edi Rama dhe mazhoranca e tij e krimit kanë kryer një grusht shteti ndaj parlamentarizmit, drejtësisë dhe së vërtetës!

Në një deklaratë për shtyp gjatë mbasdites së sotme Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim Monika Kryemadhi tha se  kryeministri i rënë Edi Rama ka dy standarde: 1 drejtësi për vete dhe jeniçerët e tij të narkotrafikut dhe 1 drejtësi tjetër për qytetarët shqiptarë.

Më poshtë deklarata e plotë;

Sot Edi Rama dhe Mazhoranca e tij e krimit kanë kryer një grusht shteti ndaj parlamentarizmit, drejtësisë dhe së vërtetës. Grushti i Shtetit ka vetëm 1 qëllim: Krijimin e hapësirave pa fund të trafikut të drogës dhe të kriminalitetit që drejtohen nga Narkoqeveria. Sot mazhoranca votoi pro Narkoqeverisjes. Për herë të parë në vite pengohet Prokuroria që të bëjë punën e saj për të zbardhur një veprimtari kriminale shumë të rëndë, duke mos pranuar kërkesën e Prokurorisë. Narkoqeverisja nuk ka hezituar të arrestojë qytetarët shqiptarë për mospagesën e 5000 lekë të vjetra të energjisë, tashmë për veten e saj  bëhet bllok për të penguar në mënyrë flagrante Prokurorinë me masat që ajo kërkoi. Kryeministri i rënë Edi Rama ka dy standarte: 1 drejtësi për vete dhe jeniçerët e tij të narkotrafikut dhe 1 drejtësi tjetër për qytetarët shqiptarë. Sot më shumë se kurrë, pa u bërë Vetingu në politikë, nuk mund të ketë drejtësi të vërtetë për shqiptarët. Sot Edi Rama vërtetoi edhe njëherë që është peng i krimit, i bandave, por më shumë është peng i frikës dhe i kërcënimit të bashkëpunëtorëve të tij. Edi Rama me këtë votim i bëri sot shërbim frikës së tij të madhe, pasi zbardhja e kësaj çështje shumë të rëndë do të nxjerri në dritë fakte të tjerë më të rënda të implikimit të Edi Ramës, të bashkëpunëtorëve të tij dhe të të afërmeve të tij. Frika që ka përfshirë bandën e kriminalizimit të shtetit po kërcënon hapur shqiptarët dhe jetën e tyre çdo ditë e më shumë. Parlamentarizmi mori fund, demokracia është sot më e rrezikuar se kurrë ndonjëherë. Të dyja së bashku janë vendosur nën thundrën e krimit të organizuar dhe mafies në pushtet. Nuk ka më shqiptarë dhe besoj as ndërkombëtarë, që të besojnë në dënglat dhe batutat e tij për Reformën në Drejtësi, se paskan qenë të vërteta. Një njeri që nuk i heq privilegjin e imunitetit  pagatorit te tij nuk mund të pretendojë kurrë se ka vullnet dhe jo më dëshirë për të bërë Reformën në drejtësi.LSI gjithmonë ka qenë e palëkundur përsa I përket imunitetit të deputetit. Ajo ka kërkuar që në vitim 2009 që deputetët të mos kenë imunitet, e ka ripërsëritur në 2012, dhe e rikonfirmoi përsëri se kjo gjë duhet të ndodhë sa më shpejt. Përpara këtij grushti shteti ka vetëm një qëndrim: të gjithë së bashku në një front qytetar për të shpëtuar Shqipërinë nga droga, krimi dhe Narkoqeveria që po drejton vendin. Çdo ditë që po kalon, është një ditë më shumë në tragjedinë që po kalon Shqipëria dhe e ardhmja e fëmijëve të shqiptarëve.

Burimi:(Integrimi.al/E.P)

al}lsiLOGO_LRI_lgi
Selia Qëndrore

Rruga Sami Frashëri
Godina 20/10
Tiranë, Shqipëri

Zyra e Kordinatorëve

Tel: +355 4 2270 412
Tel: +355 4 2270 413

Zyra e Sekretariatit

Tel: +355 4 2258 665

Zyra e Shtypit LSI

Tel: +355 4 225 758

info@lsi.al, www.lsi.al