Sot moti do të jetë me vranësira dhe reshje shiu zonën veriperëndimore, ndërsa në verilindje dhe juglindje do të ketë reshje bore.

Era do të jetë e vrullshme me drejtim Verilindje (NE) me shpejtësi maksimale deri në 25 m/sek në bregdet. Dallgëzimi do të jetë i forcës 6-7 me lartësi vale 2,0 –3,0 metër në det të hapur. Temperaturat do të jenë me rënie të mëtejshme.

Temperaturat min dhe max:
Zonat malore -2/9°C

Zonat e ulëta 3/13°C

Zonat bregdetare 4/13°C