Moti për ditën e nesërme parashikohet me alternime vranësirash dhe kthjellime në pjesën e dytë të ditës.

Parashikohen reshje shiu të izoluara në mesditë në bregdetin jugor.

Era do të jetë nga kuadranti i Juglindjes-Veriperëndimit me shpejtësi 2-13 m/sek, kryesisht përgjatë vijës bregdetare erë me rrahje dhe intensive deri në 20 m/sek.