Një motoçiklist u hodh 5 metër në ajër, pasi u godit nga një shofer që po ngiste në anën e gabuar të rrugës.

35-vjeçari u godit me kokë nga shoferi që udhëtonte me shpejtësi 70 km në një makinë Subaru në Sheffield, Yorkshire.

Shoferi Florian Pratt, nga Nottingham, u burgos për 16 muaj në Sheffield Crown Court dje pasi pranoi se shkaktoi lëndime serioze nga drejtimi i rrezikshëm.

Ai u pa duke lëvizur në anën e gabuar të rrugës ndërsa po kalonte një kthesë në pamjet, e kapura në 28 prill të vitit të kaluar.

Motoçiklisti me përvojë, i cili është nga Barnsley, por nuk dëshiron të emërohet, pësoi thyerje të shpinës dhe krahut.