Pasagjerët e një aeroplani janë tmerruar gjatë një fluturimi nga Las Vegas në Florida pasi motori i mjetit fluturues është shkatërruar në mes të ajrit.

Në pamjet e publikuara duket sikur një pjesë e motorit të aeroplanit po bie gjatë fluturimit.

Në videot shihet që shtresa mbrojtëse e motorit është prishur, duke  ekspozuar mekanizmin e brendshëm.

“Motori u shqye gjatë ngritjes,”-thonë pasagjerët në Tëitter. “Njerëzit filluan të ulërisnin.”

Aeroplani u ul në mënyrë të sigurt dhe nuk kishte të lënduar, sipas linjës ajrore.