Ka nisur protesta e banorëve te Unaza e Re, ku protestuesit kërkojnë dëmshpërblim të plotë nga qeveria për banesat e tyre.

Sot është dita e 33-të e protestës së banorëve te Astiri, ku u janë bashkuar deputetë të PD dhe LSI.

Banorët kanë bllokuar rrugët, ku në korr thërrasin: “Qeveri e krimit”!