Sot  moti do të jetë me kthjellime dhe vranësira mesatare me prani të mjegullës në verilindje dhe juglindje.

Era do të jetë me drejtim Veriperëndim (NW) me shpejtësi 8 m/sek në bregdet.

Valëzimi do të  jetë i forcës 3 me  lartësi  vale 0,5 deri në 1,0 metër  në det  të hapur.

Temperaturat do të mbeten kostante.

Temperaturat min dhe max:

Zonat  malore          0/12
Zonat e  ulëta           4/18°C
Zonat  bregdetare    8/20°C