Ditën e sotme moti do të jetë me kthjellime në zonën Perëndimore dhe vranësira me mjegull në zonat malore.

Era do të jetë me drejtim Verilindje (NE) me shpejtësi  maksimale deri  në 8-15 m/sek në bregdet.

Dallgëzimi  do të jetë i forcës 4 ballë me  lartësi  vale 1,0 – 1,5 metër në det të hapur.

Temperaturat do të jenë me rënie në mëngjes.

Temperaturat min dhe max:
Zonat  malore         -1/6°C
Zonat e  ulëta          4/16°C
Zonat  bregdetare   7/16°C