Roberto Firmino është zgjedhur “Lojtari i Javës” pas ndeshjeve të para në çerekfinalet e Champions Leagues.

Sulmuesi brazilian ishte protagonist në fitoren 2-0 të Liverpoolit ndaj Portos, duke realizuar një gol dhe një asist.

Kujtojmë që Ronaldo shënoi në barazimin e Juventusit ndaj Ajaxit, ndërsa Leo Messi nuk arriti të shënojë kundër Manchester United.