• Tirana -1 °
 • Durres -1 °
 • Elbasan -1 °
 • Fier 5 °
 • Gjirokaster 10 °
 • Korce -5 °
 • Kruje -1 °
 • Kukes -12 °
 • Lezhe 3 °
 • Sarande 10 °
 • Shkoder 3 °
 • Vlore 6 °
 • Ulcinj 6 °
 • Pristine -2 °

Policia greke ka sekuestruar sot mbi 14 kg marijuanë në kufirin greko-shqiptar. Mësohet se droga u kap në Kostur.

Një automjet që vinte nga kufiri gjelbër nuk iu bind policisë greke, shtoi shpejtësinë dhe me pas u braktis nga drejtuesi, i cili tentoi të largohej me vrap, por u kap pak çaste më vonë. Behet fjale për një shqiptar, 26 vjeç, identiteti i të cilit nuk dihet.foto galeri foto galeri

Ne mjetin e tij u gjeten dhe sekuestruan 14 pako me 14 kg e 180 gram marijuane, 1 celular, 200 euro dhe 1210 lekë shqiptare.