Panariti: Opozita dhe shoqëria civile të padisin ligjin për teatrin

Deputeti i LSI-së Edmond Panariti me anë të një statusi në Facebook është shprehur se opozita dhe shoqëria civile duhet të paditë antikushtetueshmërinë e ligjit për teatrin.

Më poshtë statusi i plotë:

“Opozita, shoqëria civile duhet të paditë antikushtetueshmërinë e ligjit për teatrin, pavarësisht paralizës së Gjykatës Kushtetuese. Përtej këtij akti çdo veprimi negociues apo aksion në terren si derivat i këtij ligji do të “ngrinte” deri në konstituimin e trupës së këtij organi suprem dhe marrjen në shqyrtim të padisë.”-shprehet Panariti.

al}lsiLOGO_LRI_lgi
Selia Qëndrore

Rruga Sami Frashëri
Godina 20/10
Tiranë, Shqipëri

Zyra e Kordinatorëve

Tel: +355 4 2270 412
Tel: +355 4 2270 413

Zyra e Sekretariatit

Tel: +355 4 2258 665

Zyra e Shtypit LSI

Tel: +355 4 225 758

info@lsi.al, www.lsi.al