Dita e sotme parashikohet mot me vranësira mesatare dhe rreshje shiu të pasuara me rrebeshe.

Në pjesën e dytë të ditës në zonën Perëndimore priten stuhi shiu.

Era do të fryjë me drejtim Juglindje (SE) me shpejtësi 8-15 m/sek në bregdet, ndërsa valëzimi do të jetë i forcës 5 me lartësi vale 1.5–2.0 metër në det të hapur.

Temperaturat minimale dhe maksimale do të jenë:

Zonat malore   10/18°C

Zonat e ulëta 12/23°C

Zonat bregdetare 12/23°C