E premte, 27 shtator: Moti do të jetë fillimisht me kthjellime, gradualisht në mesditë do të kemi shtim të vranësirave.  Era do të jetë me drejtim  Verilindje  (NE) me shpejtësi  8-15 m/sek në bregdet. Valëzimi do të  jetë i forcës 4  lartësi  vale 1,0  deri në 2,5 metër  në det  të hapur. Temperaturat do të jenv me rritje.

Temperaturat min dhe max
Zonat  malore         4/18°C
Zonat e  ulëta           10/28°C
Zonat  bregdetare   14/28°C