6 qershor 2019:  moti do të jetë me kthjellime dhe vranësira të pakta deri  mesatare në zonat malore të pasuara mjegull në zonat luginore. Era do të  jetë me drejtim  Jugperëndim (SW) me shpejtësi  10-15 m/sek në bregdet. Valëzimi  i forcës 4-5 me lartësi vale 1,1–2,0 metër në det të hapur. Temperaturat do të jenë me rritje.

Temperaturat min dhe max:
Zonat  malore   13/26°C
Zonat e  ulëta  16/29°C
Zonat  bregdetare 16/28°C

RTSH/ Meteorologe: Rezarta Xhakollari