8 gusht 2019: moti do të jetë me kthjellime dhe shtim vranësirash në pjesën e dytë të ditës. Era do të  jetë me drejtim Jugperëndim (SW) me shpejtësi maksimale  6 m/sek në bregdet. Valëzimi  i forcës 2 ballë me lartësi vale 0,3–0,5  metër në det të hapur.

Temperaturat do të vijojnë me rritje.

Temperaturat min dhe max: 

Zonat  malore   17/37°C

Zonat e  ulëta    23/39°C

Zonat  bregdetare  22/35°C