Ditën e sotme nuk priten reshje në të gjithë qarqet.

Sipas Institutit të Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit, temperaturat maksimale do të shënohen në bregdet 12 gradë celcius, duke sjellë në këtë mënyrë edhe rrezet e diellit këtë fundjavë.

TEMPERATURAT

Temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:
në bregdet: 2 / 12 °C
në vendet e ulëta: 1 / 11 °C
në vendet malore: -6 / 4 °C

ERA

Era do të fryjë e lehtë deri mesatare.

84788639_1590608367759670_4848301118293278720_o.jpg