Moti ditën e sotme do të jetë me kthjellime dhe shtim të vranësirave mesatare  në zonën e Ultësirës Perëndimore.

Era do të jetë me drejtim Jugperëndim (SË) me shpejtësi  8 m/sek në bregdet.

Valëzimi do të  jetëi forcës 2 lartësi vale 0,3 deri në 0,5 metër në det të hapur.

Temperaturat do të  jenë me rënie.
Temperaturat min dhe max:
Zonat  malore         10/27°C
Zonat e  ulëta           11/31°C
Zonat  bregdetare   17/30°C