Sot priten reshje të dobëta ose lokalisht të dobëta në të gjithë territorin.

Sipas Institutit të Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit, temperaturat maksimale do të shënohen në vendet e ulëta 14 gradë celcius, ndërsa temperaturat minimale në vendet malore 1 gradë celcius.

TEMPERATURAT

Temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:
në bregdet: 6 / 14 °C
në vendet e ulëta: 5 /14 °C
në vendet malore: 1 / 9 °C

ERA

Era pritet të fryjë e lehtë deri mesatare.

89119322_1619448541542319_4485426177632108544_o.jpg