Bota e muzikës është tronditur nga një ngjarje e rëndë. Këngëtarja Hailey Smith ka ndërruar jetë në moshën 26-vjecare pas një aksidenti me motor.

“Një grua që po drejtonte motorin u përplas në rrugën Medway në Millinocket, Maine, gjë që i shkaktoi vdekjen. Duket se ajo nuk ka arritur të marrë kthesën sic duhet dhe është përplasur”, njoftoi policia.

Ndërkohë, po vijojnë ende hetimet.

Hailey u bë e njohur që në vitin 2012 kur konkurroi në  “American Idol”.