Petrit Vasili: 7 marsi dita e modestëve madhështorë

Kreu i Grupit Parlamentar të LSI, Petrit Vasili ka zgjedhur të urojë me fjalë të veçanta mësuesit për festën e 7 marsit. Në një status në Facebook, Vasili e ka cilësuar ditën e sotme si ditën e modestëve madhështor, duke i shkruar prindërve të tij në veçanti.

“Nenes dhe babait tim dy mesuesve te mi te pare ne jete, por mesues te pandare edhe sot e kesaj dite eshte sot dita tu them e tu them serish faleminderit.
Ata mua dhe mijra nxenesve te tjere u mesuan te shenjterojne mesuesin,shkollen,dijen dhe se si mund te beheshin njerez te vertete.
Mesues te mij te shumte qe nga dita e pare e shkolles e deri ne fund, edhe mjaft nga ju qe nuk jetoni me,u kujtoj,jam me fat qe kam qene nxenesi juaj dhe perlotem per ju.
Jeni njerez me modesti madheshtore dhe me mendje te ndritur perulem para jush.”

Burimi: (integrimi.al/T.I)

al}lsiLOGO_LRI_lgi
Selia Qëndrore

Rruga Sami Frashëri
Godina 20/10
Tiranë, Shqipëri

Zyra e Kordinatorëve

Tel: +355 4 2270 412
Tel: +355 4 2270 413

Zyra e Sekretariatit

Tel: +355 4 2258 665

Zyra e Shtypit LSI

Tel: +355 4 225 758

info@lsi.al, www.lsi.al