Petrit Vasili: A ka turp kryeministri në raport me Amerikën?

Kreu i Grupit Parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili  ka reaguar me anë të një statusi në Facebook duke u shprehur se Kryministri e do Amerikën vetëm për ta keqpërdorur për të kapur drejtësinë dhe dhunon e Kushtetutën e Shqipërisë në emër të Opdatit.

Më poshtë postimi i plotë:

A ka turp kryeministri në raport me Amerikën?

Kryministri e do Amerikën vetëm për ta keqpërdorur për të kapur drejtësinë dhe dhunon e Kushtetutën e Shqipërisë në emër të Opdatit.
Por po ky kryeministër përdoret e investohet totalisht kundër Amerikës në mënyrë të paturp në kundërshtim me interesin kombëtar.
Mbi të tashmë rëndon një faj shumë i rëndë politik dhe historik.
Cdo shfajësim me votimet “antimperialiste” të së shkuarës së ditzezave të partisë së punë
s së para viteve 90′ agravon akoma më shumë imoraritetin dhe dëmin kolosal të votimit të turpshëm antiamerikan në OKB

Burimi:(integrimi.al/E.P)

al}lsiLOGO_LRI_lgi
Selia Qëndrore

Rruga Sami Frashëri
Godina 20/10
Tiranë, Shqipëri

Zyra e Kordinatorëve

Tel: +355 4 2270 412
Tel: +355 4 2270 413

Zyra e Sekretariatit

Tel: +355 4 2258 665

Zyra e Shtypit LSI

Tel: +355 4 225 758

info@lsi.al, www.lsi.al