Petrit Vasili: Eugent Bushpepa dje ne Eurosong me një performancë të një artisti të madh,të paharruar,gjurme të pashlyer në memoriet tona.

Kreu i Grupit Parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili ka reaguar me anë të një statusi në Facebook në lidhje me performancën e Eugent Bushpepës në Eurovizion mbrëmjen e kaluar.

“Eugent Bushpepa dje ne Eurosong me një performancë të një artisti të madh,të paharruar,gjurme të pashlyer në memoriet tona.”-shkruan Vasili.

Më poshtë statusi i plotë:

Eugent Bushpepa dje ne Eurosong me një performancë të një artisti të madh,të paharruar,gjurme të pashlyer në memoriet tona.

Eugen je i madh jo vetëm te “Mall”.

Je i madh edhe kur kendoje kengen tënde “Maska e madheshtise” dhe kur kendoje se :

“Hiqe masken, masken e madheshtise

Se ajo ty nuk te shkon

Ti je vetem nje skllav i lavdise

Per para dhe per pushtet ti lufton

Je egoist ne shpirt

Gjithe boten don te kesh

Por jeten time smund ta blesh!!”

Mos i harroni kurrë….. këto vargje miq, flasin shumë…..

al}lsiLOGO_LRI_lgi
Selia Qëndrore

Rruga Sami Frashëri
Godina 20/10
Tiranë, Shqipëri

Zyra e Kordinatorëve

Tel: +355 4 2270 412
Tel: +355 4 2270 413

Zyra e Sekretariatit

Tel: +355 4 2258 665

Zyra e Shtypit LSI

Tel: +355 4 225 758

info@lsi.al, www.lsi.al