Petrit Vasili: Ja prova me zë e figurë që Kryeministri urren integrimin në BE

Kreu i Grupit Parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili me anë të një videoje të postuar në Facebook ka treguar se video është një dëshmi që kryeministri Rama e urren integrimin në BE. Vasili ka shkruar se Rama do që ta gremisë Shqipërinë në Lindje drejt realitetesh, që ajo nuk i ka dashur kurrë.

Më poshtë keni statusin e plotë:

Ja prova me ze e figure qe Kryeministri urren integrimin ne BE.

Kryeministri e urren integrimin europian te Shqiperise.
Nje pjese e medias dhe analisteve te kapur nga droga e kryeministrit nuk e pasqyrojne dhe komentojne deshmine e ketij hapi te tmerrshem te kryeministrit ne Bruksel kundra te ardhmes europiane te vendit.
Ai do qe ta gremise Shqiperine ne Lindje drejt realitetesh, qe ajo nuk i ka dashur kurre.
Po jua ve ne dispozicion ta degjoni vete me ze dhe me figure kete kryeminister te paskrupullt, qe flet, qan e qurrepset se gjoja e dashka shume integrimin.
Pas kesaj deshmije cdo shqiptar duhet ta perbuze kete kryeminister mashtrues dhe hipokrit, qe per ca miliona te pista e te nxira, qe dalin nga kanale te felliqura,e shet Shqiperine pa u menduar dy here.
Shiheni dhe reflektoni.

https://www.facebook.com/petritvasil/videos/1806444959655328/

Burimi: (integrimi.al/T.I)

al}lsiLOGO_LRI_lgi
Selia Qëndrore

Rruga Sami Frashëri
Godina 20/10
Tiranë, Shqipëri

Zyra e Kordinatorëve

Tel: +355 4 2270 412
Tel: +355 4 2270 413

Zyra e Sekretariatit

Tel: +355 4 2258 665

Zyra e Shtypit LSI

Tel: +355 4 225 758

info@lsi.al, www.lsi.al