Petrit Vasili: Kanabizimi e vetmja reformë e suksesshme Kryeministrit

Kreu i Grupit Parlamentar të LSI, Petrit Vasili ka reaguar me anë të një statusi kundër kryeministrit Rama. Vasili shprehet se vetëm Rama e pengoi dhe e pengon reformën në drejtësi.

Më poshtë statusi i plotë:

Kanabizimi e vetmja reformë e suksesshme Kryeministrit.

Kryeministri ka lajthitur përfundimisht.

Nuk qeveris dot dhe keput dëngla për opozitën.

Droga është sheshit,krimi vret përdit,

investime as të huaja dhe vendase nuk ka. Shëndetësi në kaos,papunesia është tmerr.

Kemi një fjalaman të paaftë që urren vendin dhe qurrepset për karrigen.

Shqiperia s’ka as kryeminister as qeverisje.

Ky kryeministër ka urryer çdo konsensus.

Shqipëria gëzonte për reformen në drejtësi me 140 vota ndërsa ky qante.

Vetëm Rama e pengoi dhe e pengon reformën në drejtesi.

Kanabizimi e vetmja reformë e suksesshme e Kryeministrit.

Burimi:(integrimi.al/E.P)

al}lsiLOGO_LRI_lgi
Selia Qëndrore

Rruga Sami Frashëri
Godina 20/10
Tiranë, Shqipëri

Zyra e Kordinatorëve

Tel: +355 4 2270 412
Tel: +355 4 2270 413

Zyra e Sekretariatit

Tel: +355 4 2258 665

Zyra e Shtypit LSI

Tel: +355 4 225 758

info@lsi.al, www.lsi.al