Petrit Vasili: Komisioni i (anti)-ligjeve, si ISIS-i kundër Kushtetutës

Kreu i Grupit Parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili me anë të një statusi në Facebook ka sulmuar Komisionin e Ligjeve duke shkruar se këto të fundit po mundohen të shkatërrojnë Kushtetutën e Shqipërisë. Vasili ka vijuar statusin duke theksuar se Reforma në Drejtësi ka vdekur.

Më poshtë keni statusin e fundit:

Komisioni i (anti-)ligjeve, si ISIS-i kunder Kushtetutes.

Kushtetuten e shqeu kryeministri ne 18 dhjetor kur zgjodhi prokuroren me 69 vota te rilindjes.
Tani po prostituojne me kete komisionin e (anti)ligjeve qe ti vene flaken perfundimisht.
Vetem me vota te rilindjes dhe me asgjesimin e Operacionit Nderkombetar te Monitorimit nga kryeministri Reforma ne Drejtesi ka vdekur.

Burimi: (integrimi.al/T.I)

al}lsiLOGO_LRI_lgi
Selia Qëndrore

Rruga Sami Frashëri
Godina 20/10
Tiranë, Shqipëri

Zyra e Kordinatorëve

Tel: +355 4 2270 412
Tel: +355 4 2270 413

Zyra e Sekretariatit

Tel: +355 4 2258 665

Zyra e Shtypit LSI

Tel: +355 4 225 758

info@lsi.al, www.lsi.al