Petrit Vasili: Krenar për mjekët shqiptarë dhe talentin e tyre.

Kreu i Grupit Parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili ka ndarë në Facebook-un e tij një arritje të mjekësisë në Shqipëri. Vasili ka përgëzuar mjekët shqiptarë për realizimin me sukses të rezeksionit të kancerit të zorrës së trashë me laparoskopi.

‘Këta janë mjekët shqiptarë.Duhet të  jemi të gjithë shumë krenarë për ta.
Bëjnë mrekullira me shume talent dhe modesti”.-ka shkruar Vasili.

Më poshtë postimi i plotë:

Krenar për mjekët shqiptarë dhe talentin e tyre.

Ditë e bukur në mjekësinë shqiptare dhe shkencat mjekesore.
Ekipi i klinikes 3 realizon me sukses Rezeksionin e kancerit të zorrës së trashë me laparoskopi. Per herë të parë në QSUT dhe në mbarë sistemin publik shqiptar një teknikë kirurgjikale të avancuar në trajtimin e kancerit të kolonit.
Këta janë mjekët shqiptarë.Duhet të  jemi të gjithë shumë krenarë për ta.
Bëjnë mrekullira me shume talent dhe modesti.
Urime nga zemra kolegë

Burimi:(integrimi.al/E.P)

al}lsiLOGO_LRI_lgi
Selia Qëndrore

Rruga Sami Frashëri
Godina 20/10
Tiranë, Shqipëri

Zyra e Kordinatorëve

Tel: +355 4 2270 412
Tel: +355 4 2270 413

Zyra e Sekretariatit

Tel: +355 4 2258 665

Zyra e Shtypit LSI

Tel: +355 4 225 758

info@lsi.al, www.lsi.al