Petrit Vasili: Kryemadhi parashikoi pikë për pikë veprimet e lapangjozëve për Tahirin

Kreu i grupit Parlamentar të LSI, Petrit Vasili me anë të një postimi ka reaguar në lidhje me vendimin e Gjykatës për masën “Arrest Shtëpie” për Saimir Tahirin, ndërsa ka shkruar se Kryemadhi i kishte parashikuar këto veprime.

Sipas Vasilit, kryetarja e LSI 10 ditë më parë ka paralajmëruar të gjitha ndodhitë e sotme, ndërkohë që ka shtuar se qeveria nuk përbën me lajm.

POSTIMI I PLOTË:

Kryemadhi parashikoi pikë për pikë veprimet e lapangjozëve për Tahirin.

Me këtë Kryeministër, që ja kanë vënë këmbët kryq kriminelët s’ka asnjë surprizë.
Lapangjozët janë kaq të trashë dhe të parashikueshëm sa s’bëjnë më as lajm.
Monika Kryemadhi dhjetë ditë më parë jua paratregoi të gjithëve estradën që do shikonin sot.
Ja cthoshte Kryemadhi për keta palaço që në 3 maj dhe gjykoni vetë:
“Çështja Tahiri” nuk mbyllet me një arrest shtëpie të tij, është një çështje që do të vazhdojë. E kam thënë dhe sot paradite, Tahiri është një ushtar në perandorinë e Edi Ramës.”

Burimi: (integrimi.al/T.I)

al}lsiLOGO_LRI_lgi
Selia Qëndrore

Rruga Sami Frashëri
Godina 20/10
Tiranë, Shqipëri

Zyra e Kordinatorëve

Tel: +355 4 2270 412
Tel: +355 4 2270 413

Zyra e Sekretariatit

Tel: +355 4 2258 665

Zyra e Shtypit LSI

Tel: +355 4 225 758

info@lsi.al, www.lsi.al