Petrit Vasili: Kryeministri është ai fajtori i vetëm që na la jashtë Europës, falenderimet janë idiotësira

Kreu i Grupit Parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili me anë të një postimi ka akuzuar qeverinë si fajtoren e vetme që na la jashtë Europës.
Sipas Vasilit, të gjitha falenderimet janë një damke defiçense, teksa ka kërkuar edhe largimin e Ramës nga detyra.

POSTIMI:

Kryeministri eshte ai fajtori i vetem qe na la jashte Europes,falenderimet jane idiotesira .

Kryeministri vendosi publikisht votbesimin e tij tek hapja e negociatave kete qershor.
Kete votebesim e humbi ne menyre tragjike per veten e tij.
Tani duhet te largohet sa me pare.
Urrejtja e gjithe shqiptareve bie mbi te.
Cdo falenderim idiot i tij dhe i idioteve qe e rrethojne eshte nje damke deficience dhe budalleku qe e ben edhe me qesharak.
Lexojeni vete cfare thoshte ne 16 maj 2018 per Euroneës per negociatat e qershorit.

“Ne duhet të hapim negociatat në Qershor, kjo është e gjitha dhe nuk na duhet asgjë tjetër. Për ne kjo është çështje jetë a vdekje, në kuptimin që hapja e negociatave do të thotë se ne po shikojmë drejt së ardhmes. Do të thotë kemi lënë pas të shkuarën”

Burimi: (integrimi.al/T.I)

al}lsiLOGO_LRI_lgi
Selia Qëndrore

Rruga Sami Frashëri
Godina 20/10
Tiranë, Shqipëri

Zyra e Kordinatorëve

Tel: +355 4 2270 412
Tel: +355 4 2270 413

Zyra e Sekretariatit

Tel: +355 4 2258 665

Zyra e Shtypit LSI

Tel: +355 4 225 758

info@lsi.al, www.lsi.al