Petrit Vasili: Kryeministri përshëndet në mesnaë me det kur Shqipërinë e mori lumi.

Kreu i Grupit Parlamentar të LSI, Petrit Vasili ka reaguar me anë të një statusi në Facebook ku shprehet se Shqipëria është në hall nga përmbytjet dhe mijëra familjeve u kërcënohet prona dhe jeta dhe kryeministri i përshëndet në “Facebook” në mes të natës me foto nga deti në behar.

Më poshtë statusi i plotë:

Kryeministri pershendet ne mesnate me det kur Shqiperine e mori lumi.

Bejini nje derman ketij kryeministrit tone.

Shqiperia eshte ne hall nga permbytjet dhe mijra familjeve u kercenohet prona dhe jeta dhe ky i pershendet ne fb ne mes te nates me foto nga deti ne behar.

Ky kryeministri e thote shqeto “bejini dermanin vetë vetes,se une kam qejfin tim”.

Ne kete situate qe ndodhet ky kryeminister qe s’di ç’flet dhe qe na thote ne mes te nates miremengjes me det kur shqiptaret i mori lumi, politika te beje pak menjane dhe tja lere ne dore punen psikiaterve.

al}lsiLOGO_LRI_lgi
Selia Qëndrore

Rruga Sami Frashëri
Godina 20/10
Tiranë, Shqipëri

Zyra e Kordinatorëve

Tel: +355 4 2270 412
Tel: +355 4 2270 413

Zyra e Sekretariatit

Tel: +355 4 2258 665

Zyra e Shtypit LSI

Tel: +355 4 225 758

info@lsi.al, www.lsi.al