Petrit Vasili: Marrëveshjen Marku -Xhafaj anullojeni, mbroni veten të paktën, dita e gjykimit vjen shpejt, mos harroni!

Kreu i Grupit Parlamentar të LSI,Petrit Vasili ka reaguar me anë të një statusi në Facebook ku shprehet se trafiku i drogës ka tashmë mburojën e vet në drejtësi, marrëveshjen Marku-Xhafaj.

Më poshtë statusi i plotë:

Marreveshjen Marku -Xhafaj anullojeni, mbroni veten te pakten, dita e gjykimit vjen shpejt, mos harroni!…

Trafiku i droges ka tashme mburojen e vet ne drejtesi, marreveshjen Marku-Xhafaj.

Kryeministri, qe udheheq vetë drogen i ka emeruar po vetë keta te dy, pra jane te tre pjese te se njejtes kauze te zeze.

Kryeministri ka shkaterruar zgjedhjet e 25 qershorit dhe i tha policise flakni uniformat dhe beni vota per Partine Socialiste. Eshte kallezuar kryeministri ne Prokurorine e Pergjithshme dhe eshte mbyllur meqe medemek kishte kerkuar falje ne Facebook pas kryerjes se nje krimi shteteror shume te rende.

A ka guxim ta komentoje Xhafaj kete veper penale, qe dezintegroi policine, rendin, sigurine publike ,sigurisht qe jo.

A ka guxim Marku ta rihape kete dosje te mbyllur turperisht ,sigurisht qe jo.Ate 69 votat e rilindjes nuk e kane shpunë aty per te cuar perpara drejtesise kryeministrin.

Po ministren e drejtesise, qe dhunoi kod,ligj e kushtetute e arrestojne dot keta dy te besuarit e kryeministrit?

Po ish ministrin e brendshem te akuzuar nga te gjitha anet brenda e jashte Shqiperise,a e arrestojne dot keta dy besniket e kryeministrit?

Jo dhe jo. Ata jane aty te dy bashke në mareveshjen e turpit per ti mbyllur, per ti mbuluar e per ti groposur keto ceshtje si dhe per te varrosur pa kthim reformen ne drejtesi.

Kjo eshte marrveshje per te arrestuar e perndjekur gjithe shqiptaret,per te ringjallur perndjekjen politike te sigurimit te shtetit dhe per mos denuar kurre trafikantet dhe kryeministrin e tyre.

Anullojeni kete marrveshje kriminale,mbroni veten te pakten,vjen shpejt dita e gjykimit,mos harroni….

al}lsiLOGO_LRI_lgi
Selia Qëndrore

Rruga Sami Frashëri
Godina 20/10
Tiranë, Shqipëri

Zyra e Kordinatorëve

Tel: +355 4 2270 412
Tel: +355 4 2270 413

Zyra e Sekretariatit

Tel: +355 4 2258 665

Zyra e Shtypit LSI

Tel: +355 4 225 758

info@lsi.al, www.lsi.al