Petrit Vasili: Prokuroria është nga sonte nën akuzë për rrëmbimin natën të qytetarëve kuksianë

Kreu i Grupit Parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili ka reaguar me anë të një statusi në Facebook ku shprehet se Prokuroria e Përgjithshme e komanduar nga zyrat e kryeministrisë ka treguar publikisht kapjen e saj të plotë ajo tashmë është thjesht një mashë e mjerë në duart e qeverisë.

Më poshtë reagimi i plotë:

Prokuroria është nga sonte nën akuzë për rrëmbimin natën të qytetarëve kuksianë

Prokuroria është nga sot nën akuzë pas publikimit pamjeve të arrestimit të qytetarëve kuksianë në mes të natës.

Kam dite te tera qe ngre me force nje dhunim te tille shume te rende te ligjit.

I kam bere thirrje publike prokurorise te hetoje.

Prokuroria ka heshtur.

Pamjet e bera publike ne Fax News nga avokati Altin Goxhaj e ka kthyer sot prokurorine ne te akuzuaren e madhe pasi me mosveprimet e saj ka lejuar e ligjeruar shkelje flagrante te ligjit dhe falsifikime monstruoze te dokumentave te denja per nje shtet banditesh.

Prokuroria e pergjithshme e komanduar nga zyrat e kryeministrise ka treguar publikisht kapjen e saj te plote ajo tashme thjesht nje mashe e mjere ne duart e qeverise.

Populli eshte i detyruar ta zgjidhe ai dhe askush tjeter kete moment kritik kur policia rremben njerezit ne mes te nates dhe prokuroria i bekon keto veprime te poshtra.

al}lsiLOGO_LRI_lgi
Selia Qëndrore

Rruga Sami Frashëri
Godina 20/10
Tiranë, Shqipëri

Zyra e Kordinatorëve

Tel: +355 4 2270 412
Tel: +355 4 2270 413

Zyra e Sekretariatit

Tel: +355 4 2258 665

Zyra e Shtypit LSI

Tel: +355 4 225 758

info@lsi.al, www.lsi.al