Petrit Vasili: Prokuroria të bëjë Vettingun e koncesioneve, që po rrënojnë ekonominë

Kreu i Grupit Parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili me anë të një postimi i ka bërë thirrje prokurorisë që të vendosi në zbatim Vetting-un e koncesioneve.

Vasili ka denoncuar mungesën e transparencës së dhënies së koncesioneve nga qeveria, duke dhënë kështu alarmin se ekonomia shqiptare është drejt një kolapsi.

Prokuroria duhet të bëjë me urgjencë Vetingun e koncesioneve sepse ekonomia shqiptare është futur në rrugën shumë të rrezikshme të kolapsit dhe kriminalizimit shkatërrimtar.”- ka shkruar deputeti i LSI.

REAGIMI I PLOTË:

Prokuroria te beje Vetingun e koncesioneve, qe po rrenojne ekonomine.

FMN foli qarte qe koncesionet duhet te ndalen menjehere.
Kryeministri dhe qeveria kane pasur merak te madh tu japin privateve parate publike qe te fitojne ata dhe qeveria.
Zero Transparenca ne dhenien e koncesioneve eshte qyrky per te mbuluar grabitjen e parave te shqiptareve.
FMN eshte me te drejte shume e shqetesuar dhe po e ndjek me shume seriozitet kete shkarje kriminale te ekonomise per shkak te koncesioneve,qe jo vetem rrembejne parate e qytetareve, por edhe pastrojne sheshit parate e droges dhe krimit te organizuar.
Prokuroria duhet te beje me urgjence Vetingun e koncesioneve sepse ekonomia shqiptare eshte futur ne rrugen shume te rrezikshme te kolapsit dhe kriminalizimit shkaterrimtar.

al}lsiLOGO_LRI_lgi
Selia Qëndrore

Rruga Sami Frashëri
Godina 20/10
Tiranë, Shqipëri

Zyra e Kordinatorëve

Tel: +355 4 2270 412
Tel: +355 4 2270 413

Zyra e Sekretariatit

Tel: +355 4 2258 665

Zyra e Shtypit LSI

Tel: +355 4 225 758

info@lsi.al, www.lsi.al