Petrit Vasili: Shqipëria digjet, kryeministri krihet.

Kreu i Grupit Parlamentar të LSI Petrit Vasili, ka reaguar nëpërmjet një statusi në Facebook mbi deklaratën e Ramës në seancën solemne të 10-vjetorit të Pavarësisë së Kosovës. Vasili e quan dekaratën e Ramës, një idiotësi dhe pretendon se Rama do të heqë vëmendjen nga plagët e thella të shoqërisë shqiptare.

Më poshtë keni statusin e plotë:

Shqiperia digjet kryeministri krihet.

Shqiperia eshte mberthyer ne daren e papunesise,varferise dhe pasigurise publike te rende ku cdo dite ndodhin vrasje e grabitje.
Kryeministri keput njeren idiotesi pas tjetres, qe publiku te heqe vemendjen nga plaget e thella te shoqerise shqiptare.
BE ne Bruksel reagoi per idiotesine e kryeministrit per “presidentin kooperativist te shume shteteve”,ndonese ne fakt eshte kohe e humbur te merresh me të.
Çudia e madhe kjo BE ne Tirane. Ndersa flet edhe ne mes te nates per pune qe nuk i perkasin fare hesht e ben piknik kur duhet te flase.
Shyqyr qe eshte Brukseli te pakten….se keta te BE ne Tirane jane me te rendesishem dhe nuk kane kohe….

Burimi: (integrimi.al/T.I)

al}lsiLOGO_LRI_lgi
Selia Qëndrore

Rruga Sami Frashëri
Godina 20/10
Tiranë, Shqipëri

Zyra e Kordinatorëve

Tel: +355 4 2270 412
Tel: +355 4 2270 413

Zyra e Sekretariatit

Tel: +355 4 2258 665

Zyra e Shtypit LSI

Tel: +355 4 225 758

info@lsi.al, www.lsi.al