Petrit Vasili: Shtet halabak. Ministria e Brendshme përkthen zv.ministrin e saj nga shqipja në shqip.

Kreu i Grupit Parlamentar të Lëvizjes Socialiste për Integrim, Petrit Vasili ka reaguar ashpër nëpërmjet një statusi në Facebook kundër qeverisë dhe Ministrisë së Brendshme. Vasili shprehet se sa më shumë gënjejnë aq më shumë vërtetojnë poshtërsirat e tyre në kurriz të popullit dhe të Shqipërisë.

Më poshtë statusi i plotë:

Shtet halabak. Ministria e Brendshme përkthen zv.ministrin e saj nga shqipja në shqip.

Shtet më halabak nga ky s’mund të gjendet në faqe të dheut.
Ministria e Brendshme përkthen zv.ministrin nga shqipja në shqip.
Tani sa herë të shohim në TV deklarata të këtyre të qeverisë dhe kryeministrit duhet që me titra poshtë të na japin dhe përkthimin nga shqipja në shqip.
Pse nuk e qepin gojën xhanëm.
Sa më shumë gënjejnë aq më shumë vërtetojnë poshtërsirat e tyre në kurriz të popullit dhe të Shqipërisë.

al}lsiLOGO_LRI_lgi
Selia Qëndrore

Rruga Sami Frashëri
Godina 20/10
Tiranë, Shqipëri

Zyra e Kordinatorëve

Tel: +355 4 2270 412
Tel: +355 4 2270 413

Zyra e Sekretariatit

Tel: +355 4 2258 665

Zyra e Shtypit LSI

Tel: +355 4 225 758

info@lsi.al, www.lsi.al