Petrit Vasili: Të shpallet gjendja e jashtëzakonshme. Ç’pret akoma qeveria?!

Kreu i Grupit Parlamentar të LSI-së, z. Petrit Vasili i ka bërë thirrje kryeministrit Rama të shpallë gjendjen e jashtëzakonshme në vend duke vënë re kushtet në të cilit ndodhet Shqipëria për shkak të reshjeve të dendura që kanë sunduar vendin ditët e fundit.

Më poshtë keni statusin e plotë të z. Vasili:

Te shpallet gjendja e jashtezakonshme. Ç’pret akoma qeveria?!

Shqiperia po perballet me nje situate shume te rende ne te gjithe territorin me rreziqe shume te medha per pronen dhe shendetin e qytetareve.

Qeveria nuk shpall gjendjen e jashtezakonshme. Çfare pret?

Situata rendohet ore pas ore. Kryeministri duhet te jete ne balle te shtabit te emergjences dhe te marre e te ushtroje pergjegjesite e tij kushtetuese, politike dhe qytetare, qe nga zyra e deri ne drejtimin ne teren.
Kryeministri nuk mund te jete komentator. 
Te shpallet menjehere gjendja e jashtezakonshme.

Koha nuk pret.Mijera qytetare presin doren dhe mbeshtetjen e shtetit.

Burimi: (integrimi.al/T.I)

al}lsiLOGO_LRI_lgi
Selia Qëndrore

Rruga Sami Frashëri
Godina 20/10
Tiranë, Shqipëri

Zyra e Kordinatorëve

Tel: +355 4 2270 412
Tel: +355 4 2270 413

Zyra e Sekretariatit

Tel: +355 4 2258 665

Zyra e Shtypit LSI

Tel: +355 4 225 758

info@lsi.al, www.lsi.al