Petrit Vasili:Kryeministri lufton kundër “armiqve” gjermanë e holandezë.Aferim.

Kreu i Grupit Parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili ka reaguar me anë të një postimi në Facebook ku ironizon kryeministrin Rama duke thënë se ky i fundit po lufton me trimëri kundër armiqve gjermanë e holandezë së fundmi.

Dhe ka shumë të drejtë ky kryeministri.Si mundet që gjermanët e holandezët të kerkojnë të luftohen trafikantet dhe krimi i organizuar.Si mundet të kerkojnë të luftohet korrupsioni shpërthyes.- shkruan Vasili.

Më poshtë postimi i plotë:

Kryeministri lufton kundër “armiqve” gjermanë e holandezë.Aferim.

Kryeministri po lufton me trimeri kunder armiqve gjermane e holandeze se fundmi.
Dhe ka shume te drejte ky kryeministri.Si mundet qe gjermanet e holandezet te kerkojne te luftohen trafikantet dhe krimi i organizuar.Si mundet te kerkojne te luftohet korrupsioni shperthyes.
Keta te huajt duket qarte qe i duan te keqen Shqiperise, ndaj kryeministri duhet t’i demaskoje dhe t’i luftoje deri ne fund ata.
Bile edhe ambasadoret e tyre duhet ti deboje nga Shqiperia.
Bile as te mos pranoje te hyje ne BE ku jane edhe keta armiq te Shqiperise.
Kryeministri ka te drejte jo gjermanet dhe holandezet.
Kryeministri e do kete vend me trafiqe,me droge,me kriminele,me korrupsion shperthyes.
Ka te drejte kjo eshte Shqiperia,qe ai do por qe ne s’e duam.

al}lsiLOGO_LRI_lgi
Selia Qëndrore

Rruga Sami Frashëri
Godina 20/10
Tiranë, Shqipëri

Zyra e Kordinatorëve

Tel: +355 4 2270 412
Tel: +355 4 2270 413

Zyra e Sekretariatit

Tel: +355 4 2258 665

Zyra e Shtypit LSI

Tel: +355 4 225 758

info@lsi.al, www.lsi.al