Policia e Elbasanit ka marrë masat të ashpra para ndeshjes ndërmjet Shqipërisë dhe Islandës e cila do të zhvillohet sot në orën 20:45 në “Elbasan Arena”.

Sipas njoftimit të policisë do të jenë 215 efektivë policie që do të angazhohen për të mbarëvajtur ndeshjen eliminatore për Euro 2020.

Gjithashtu policia u bën thirrje sportdashësve që do të jenë të pranishëm në shkallët e stadiumit të sillen paqësisht, ndërsa nuk do të lejohet futja e sendeve të forta, shisheve me tapë, çelësave, monedhave apo metaleve (të çfarëdo lloji).